Moters įvaizdžio galia – 5 pasitikėjimą kuriantys įpročiai

Ne tokia suknelė, ne tie bateliai, per mažai papudruota nosytė, per daug plaukelių ar riebalų ant kūno – su tokiais šiuolaikiniais įvaizdžio standartais susiduria kiekviena moteris. Ir čia – kiekvienos asmeninis pasirinkimas, kaip ji reaguoja į šiuos reikalavimus. Taip, yra daugybė dailiosios lyties atstovių, nepasitikinčių savimi, kritikuojančių grožio industriją ir verkiančių kamputyje dėl „blogos“ išvaizdos. Tačiau yra labai daug moterų, kurios sugeba laviruoti šių standartų apsuptyje, spindėti pasitikėjimu savimi bei džiaugtis gyvenimu. Pastarosioms dažnokai labiau sekasi ir darbe, ir asmeniniame gyvenime – kodėl? Ko gero, pagrindinė priežastis – įpročiai, kurie skatina rūpintis savimi ir moko disciplinos.

Ką apie moterį pasako jos įvaizdis?

Žaviuosi moterimis, kurios visuomet yra pasitempusios. Nekalbu apie tuos atvejus, kai mergina nepaleidžia iš rankų lūpdažio ir veidrodėlio, ne, turiu omenyje eleganciją, tvarką ir darną, kuriuos moteris sukuria per savo kasdienius įpročius. Išorė pasako labai daug apie žmogų – kaip jis jaučiasi, kaip vertina save, kas jam yra svarbu. Jeigu moteris nesusitvarkiusi pasirodo darbe ar susitikime, iš karto kyla klausimai, kas nutiko, ar viskas gerai? Tuo tarpu pasitempusios moters veidą daugeliu atvejų puošia šypsena, kuri perduotą pozityvią žinutę apie save.

Išorė ne tik kalba apie moters savijautą, bet ir dažnai sukuria daugiau palankių galimybių užmegzti įdomių, naudingų pažinčių. Norime mes to ar ne, knygos viršelis – visuomet buvo ir liks svarbus. Tai kuo puikiausiai įrodo ne tik aukšti pardavimai (kai prekė pateikiama patraukliai), bet ir, tarkime, rinkimai, kai ryšių su visuomene specialistai pateikia kandidatus tokiu būdu, kuris yra parankiausias pergalei. Pavyzdžiui, jeigu norima moterį kandidatę pozicionuoti kaip rūpestingą, empatišką asmenį – greičiausiai jai bus siūloma rinktis sijonus ir sukneles. Tuo tarpu norint pateikti moterį kaip energingą, griežtą, turinčią tvirtą nuomonę, siūlytina dažniau dėvėti kelnes. Žinoma, šios įvaizdžio detalės gali įgyti ir priešingą reikšmę, kuri priklauso nuo kitų aplinkybių – spalvų, aksesuarų, makiažo. Duoto pavyzdžio esmė – kad moteris, kuri sąmoningai rūpinasi savo įvaizdžiu, gali dalinai kontroliuoti aplinkinių nuomonę apie ją. Taigi patrauklumas ir elegancija – tai įrankiai, galintys padėti bet kokioje situacijoje.

Manau, kad kiekvienai moteriai labai svarbu išsiugdyti kelis įpročius, kurie padeda kasdien atrodyti puikiai, energingai bei leidžia pasitikėti savimi.

Pirma. Įprotis, kuris 95 proc. garantuoja gerą savijautą ir nuotaiką – tai laikas, kada atsikeliama ryte. Ši taisyklė garantuoja kelis dalykus – galimybę ramiai susiruošti į darbą, paskaitas ar pamokas; leidžia skirti laiko sau – paskaityti knygą, žurnalą, rašyti dienoraštį; tai puikus metas susiplanuoti dieną ir numatyti būsimas veiklas. Kodėl tai svarbu? Tokiu būdu užtenka laiko ir makiažui, ir tokiems svarbiems sprendimams kaip klausimai, ką šiandien apsirengti (gera išvaizda – pasitikėjimas savimi). Taip pat tai leidžia planuotai atlikti užduotis ir palaikyti tolygų dienos ritmą – tai suteikia daugiau užtikrintumo priimant sprendimus, diena tampa produktyvesnė.

Antra. Treniruoklių salės, pritūpimai ar kardio treniruotės – tai ne tik sportiško kūno garantas. Sportas – laimingų ir disciplinuotų žmonių geriausias draugas. Siūlau pasigilinti į profesionalių sportininkų sėkmės istorijas – nei vienas jų neatrodo ir nepasiekia puikių rezultatų be disciplinos ir sunkaus darbo. Beje, nebūtina ieškoti pavyzdžių tarp žinomų žmonių, atkreipkite dėmesį į pažįstamas moteris, kurios skiria laiko sportui – ko gero pamatysite, kad jos dažnai energingesnės, laimingesnės, visada viską suspėja ir labiau pasitiki savimi.

Trečia. Kas nutinka, jeigu į dyzelinį automobilį įpilsime benzino? Teks apsilankyti autoservise. Kas vyksta, jeigu maitinamasi tik pyragėliais, šokoladais ir greituoju maistu? Visa tai matoma ant kūno spuogų pavidalu, nėra energijos, kai kurie žmonės dėl nesveikos mitybos turi sveikatos problemų. Todėl norinčiai gerai atrodyti moteriai, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas yra jos lėkštėje, nes maistas lemia ne tik kūno formas, bet ir fizinę savijautą.

Ketvirta. Tai, kaip moteris rengiasi – individualus pasirinkimas. Tačiau jeigu norite sąmoningai kurti savo įvaizdį, skirkite šiek tiek laiko edukacijai apie stilių, madą ir nepirkite pirmo pasitaikiusio rūbo ar aksesuaro, kuris šią sekundę jums labai patinka. Emocinio apsipirkinėjimo laimikiai dažnai taip ir lieka dūlėti spintoje – tai vienas dalykas. Antras – turėdamos žinių apie stilių, žinodamos savo skonį, figūros tipą, galėsite sau išsirinkti rūbus, kurie visada puoš ir taps kasdienio pasitikėjimo savimi šaltiniu.

Penkta. Pažįstu moterų, nusiteikusių prieš dažymąsi ir tokių, kurios kasdien vaikšto su vakariniu makiažu. Manau, kad nei vienos, nei kitos negauna papildomų bonusų, tačiau esu įsitikinusi, kad lengvas ir subtilus kasdienis makiažas, pabrėžiantis moters grožį tikrai suteikia pasitikėjimo savimi, o ryškus lūpdažis gali tapti šypsenos priežastimi. Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kokioje aplinkoje ir su kokiais žmonėmis teks bendrauti tą dieną – jeigu tai vakarėlis, puiku – čia tik ryškiai ir intensyviai padažytos akys, tačiau kasdienybėje geriausia rinktis natūralų makiažą, kartais pagyvintą vienu ryškesniu akcentu.