Kodėl mes nepasiekiame to, ko norime?

Lūkesčiai, siekiai, svajonės, tikslai… Nesuskaičiuojamos gvardijos sinonimų vienam ir tam pačiam dalykui įvardyti – norui ką nors daryti. Kaip ir daugybė būdų, tai įgyvendinti. Tačiau, ar juos visus randame? Ar randame savyje užtektinai motyvacijos pasiekti. Įkvepiantys žodžiai, mintys iš įvairiausių filmų ir mums visiems gerai žinomų žmonių.

Leisk, pasakysiu tau kai ką, ką tu ir taip žinai. Pasaulis nėra vien saulės spinduliai ir spalvotos vaivorykštės. Tai yra labai pikta ir bjauri vieta ir man nerūpi, kiek tvirtas tu esi, jis parvers tave ant kelių ir laikys ten amžinai, jeigu tu leisi. Tu, aš ar niekas kitas netrenkia taip stipriai kaip gyvenimas! Tačiau svarbu ne tai kaip stipriai tu gali trenkti, svarbu kaip smarkiai tau gali trenkti ir ar tu vis tiek judėsi į priekį. Kiek daug tu gali pakelti ir vis tiek judėti pirmyn? Štai pergalės kelias! Skausmas yra laikinas. Jis gali trukti minutę, valandą, dieną, metus, bet anksčiau ar vėliau jis nuslūgs ir kažkas kitas užims jo vietą. Tačiau jeigu tu pasidavei, ką gi, tai tęsis amžinai.
Riba iki klaidos tokia maža. Noriu pasakyti… Pusė žingsnio per vėlai arba per anksti ir tu to nepadarai. Pusė sekundės per lėtai ar per greit, to nepagauni kamuolio. Šie mums reikalingi nedideli žingsneliai yra visur ir visada aplink mus. Jų yra kiekvienoje žaidimo pertraukoje, kiekvienoje minutėje, kiekvienoje sekundėje.
Jei tu turi svajonę, tai tu privalai ją apginti. Žmonės, nesugebantys kažko padaryti patys, sakys tau, kad ir tu to negali. Jeigu tu nori kažko, eik ir pasiimk. Taškas.

Nebijok nesėkmės. Negali amžinai laimėti, bet nebijok priimti ir sprendimus.

Tu privalai tikėti, kad gali padaryti kitaip. Tas, kuris sako, kad gali ir tas, kuris sako, jog negali – jie abu dažniausiai teisūs.

Dauguma jūsų sako, kad nori būti sėkmingi, bet iš tiesų juk nenorite to taip smarkiai? Jūs tiesiog nenorite. Jūs nenorite to taip smarkiai, kaip norite linksmintis. Jūs nenorite to tiek, kiek norite būti geriausiais. Dauguma jūsų nenori sėkmės taip, kaip nori miego!

Mūsų didžiausia baimė – net tai, kad esame netinkami. Mūsų didžiausia baimė – tai, kad esame neįsivaizduojamai galingi. Mūsų šviesa, o ne mūsų tamsa, mus gąsdina labiausia.

Mes turime įsikasti labai giliai į savo vidų ir paklausti savęs – kuo tu nori būti? Tu pats turi išsiaikišnti, kas tave daro laimingu, nesvarbu kaip beproštikai tai begali skambėti kitiems žmonėms.
Priimk sprendimą. Tiesiog nuspręsk, kas tai bus, kuo tu žadi tapti ir kaip tu tai pasieksi. Tiesiog nuspręsk.
Kodėl ne? Kodėl aš negaliu būti naudingiausiu lygos žaidėju? Kodėl negaliu būti geriausiu? Aš nematau kliūčių. Kodėl ir dar kartą kodėl negalėčiau to padaryti?

Ką tu pasakei vaikiui? Tai ne apie tai, kaip smarkiai tu gali trenkti. Tai yra apie tai, kiek tu gali priimti stiprių smūgių ir judėti į priekį. Stokis. Stokis ir niekada nepasiduok.
Ir mes galime likti čia, leisti baimei užvaldyti mus arba galime kautis savais būdais ir taip išsikovoti vietą po saule. Mes galime išlipti iš šio pragaro. Vienu nedideliu žingsniu.

Sugebėti bet kuriuo momentu paaukoti tai, kas tu esi, dėl to, kuo tu gali tapti. Dauguma jūsų netaps sėkmingais, nes kai jūs mokotės ir pavargstat, jūs pasiduodate. „Aš nesu geras matematikoje“ –žinoma! Nes nieko nesimokei! „Aš nesu geras rimuotojas“ – tiesa, nes niekada nebandei rašyti!
Talentą tu turi natūraliai. Įgūdžiai yra išlavinami dirbant valandų valandas savoje srityje.
Jeigu tu nedarai kažkieno kito gyvenimo geresniu, tai tu gaišti savo laiką.
Neverk, kai pasiduodi, verk, kad galėtum eiti toliau! Neverk, kai sustoji. Tau jau skauda, tu jau sužeistas. Gauk apdovanojimą už tai.

Jeigu tu žinai, ko tu esi vertas, tai eik ir gauk tai! Tačiau tu turi būti pasiruošęs priimti smūgius ir nerodyti pirštais į kitus, sakydamas, kad tu nesi ten, kur norėtum būti dėl jo ar jo ar bet ko kito! Taip elgiasi bailiai, o tu toks nesi! Tu geresnis!

Kiekviena diena – tai nauja diena. Kiekvienas momentas – tai naujas momentas. Dabar tu turi eiti ir parodyti jiems, kad tu esi atsinaujinęs. Dabar!

Aš parodysiu jums, koks didis esu! Septyniolitame skyriuje šv. Lukas rašė „Dievo karalystė yra žmogaus viduje“, ne viename žmoguje ar ne grupėje žmonių, bet visuose žmonėse. Tavyje! Jūs, žmonės, turite galią, galią kurti mašinas, galią kurti džiaugsmą. Jūs, žmonės, turite galią padaryti šį pasaulį laisvu ir gražiu, paversti šį gyvenimą nuostabiu nuotykiu.

Ką ruošaitės daryti? Limitai kaip ir baimės dažniausiai tėra tik iliuzija.