KAS YRA HO‘OPONOPONO?

HO‘OPONOPONO – linksmas raidžių skambesys lietuviams, tačiau Havajuose šis žodis turi ypatingą reikšmę. Skamba egzotiškai? TAIP. Smalsu, kas čia per velnias? Tikiuosi, kad TAIP, todėl siūlau skaityti toliau ir susipažinti su problemų sprendimo metodu HO‘OPONOPONO!

STORY TIME. Havajų psichiatrinės ligoninės padalinyje būta labai sunkių „atvejų“ – sunkiai sergančių žmonių, kurie buvo agresyvūs ir keliantys grėsmę darbuotojams. Daugelis ligonių – sunkius nusikaltimus padarę žmonės, kurių pasveikimas – neįmanoma misija. Personalas keitėsi tiesiog valandomis, kol galiausiai ten pradėjo dirbti gydytojas Dr. Ihaleakala Hew Len, išgydęs visus šios skyriaus ligonius. KAIP? Įvairiuose šaltiniuose teigiama, kad jis nesusitiko su nei vienu ligoniu – tik pasiėmė jų ligos failus ir laikui bėgant žmonių sveikatos būklė ėmė gerėti. Ar tai skamba egzotiškai? TAIP. Natūralu, kad neįtikėtinai skambančia pasveikimo istorija pradėjo domėtis įvairios asmenybės. Viena tokių – motyvacinių knygų rašytojas Joe Vitale, susipažinęs su daktaru Dr. Ihaleakala Hew Len ir parašęs knygą „Jokių ribų“, kurioje išsamiai aiškinama, kas yra Ho‘oponopono ir kaip šis metodas gali padėti bet kuriam žmogui.

HO‘OPONOPONO metodas. Esmė – išvalyti visas neigiamas mintis, emocijas ir programas, esančias žmogaus realybėje. Tam naudojamos keturios frazės, kurias žmogus gali kartoti bet kokioje situacijoje.

keturios frazes

Vienas svarbiausių problemų sprendimo metodo principų – žmogus turi suprasti ir pripažinti, kad jis yra atsakingas už viską, kas vyksta jo realybėje. Paimkime keletą pavyzdžių: pažįstamas išdavė merginą, įmesti vaikai į šulinį, nuostabi ir sėkmingai įgyvendinta verslo idėja, apie kurią perskaitėte straipsnyje – visa tai yra Jūsų realybėje ir, vadovaujantis Ho‘oponopono principu, Jūs turite prisiimti atsakomybę už šiuos įvykius ir atlikti nuolatinį minčių apsivalymą. Kaip tai daryti? Kartoti keturias frazes bet kokia tvarka tiek laiko, kiek Jums norisi. Kam skirti šie žodžiai? Aukštesniosioms jėgoms, kuriomis Jūs asmeniškai tikite.

Kaip buvo išgydyti ligoniai Havajuose? Dr. Ihaleakala Hew Len perskaitė jų istorijas ir atliko apsivalymą naudodamas Ho‘oponopono metodą. Šiam procesui nebuvo reikalingi realūs susitikimai su ligoniais ar konsultacijos – jis tiesiog prisiėmė atsakomybę plačiąja prasme už šių žmonių poelgius, kurie pateko į jo realybę.

beprotybe

PAMĄSTYMUI. Ypač nemėgstu motyvacinių knygų ir jų autorių, kurie gyvenimo sėkmę arba nelaimę dedikuoja Dievui. Manau, kad viską lemia mūsų pačių priimti sprendimai ir pasirinkimai, o kaltės jausmo perkėlimas į kitą objektą – tik išsisukimas nuo pripažinimo, kad esi atsakingas už savo veiksmus. Iš pirmo žvilgsnio Ho‘oponopono metodas nesukėlė žavesio, tačiau kai pradėjau juo išsamiau domėtis – susimąsčiau. Ar malonu būti ką tik sutvarkytuose, švariuose namuose? TAIP? Tarsi atsiranda jausmas, kad lengviau einasi mąstyti, kvėpuoti, gyventi. Įžvelgiu čia analogiją – tvarka namuose ir mintyse sudaro sąlygas žmogui jaustis geriau.

Ar verta išbandyti Ho‘oponopono? Instagram‘e – svajonių gyvenimo iškarpos. Facebook‘e – draugų ir ne draugų laimės pranešimai. Naujienų portaluose – problemų sprendimų ir elgesio modelių pasiūlymų kratinys. Kaip manote, kiek kilogramų nereikalingos informacijos užkrenta ant Jūsų galvos per 24 valandas? Aš ko gero per dieną susikraunu 10 – 15 kg bergždžių žinučių, kurių nei darbe, nei gyvenime nepanaudoju. Dar įdomesnis fenomenas – informacijos svoris kai kuriuos žmones veikia emociškai ir taip didėja savimi nepasitikinčių, nepatenkintų ir nelaimingų žmonių skaičius.

Kas nutiktų, jeigu iš tikrųjų idėjos nuolat gultų ant balto popieriaus lapo? Pirmas spėjimas – idėją palydėtų įkvėpimas ją įgyvendinti čia ir dabar. Antras – mažiau neigiamų emocijų iš aplinkos, nes kai tik tokia atsiranda tavo realybėje, ji būna negailestingai ištrinta, panaudojant Ho‘oponopono metodą. Ir trečia – kodėl neišbandžius tokio paprasto metodo, kuris nereikalauja specialios vietos, muzikos ar laiko?

IŠVADA. Taigi Havajai – ne tik svajonių kurortas, bet ir vieta, kur iš pirmo žvilgsnio vyksta mistiniai, įdomūs bei geri dalykai. Ar Ho‘oponopono tikrai veikia? Sužinosite tik tada, kai išbandysite patys 🙂

P.S. Jeigu laisvai suprantate angliškai, pažiūrėkite šį įrašą, kur Joe Vitale pasakoja apie Ho‘oponopono.

Susiję straipsniai

Rekomenduojame