Kas nutiktų, jeigu pinigai nebūtų pagrindinis gyvenimo tikslas?

Prie ko žmogus labiausiai prisirišęs? Pinigų. Gyvieji daro viską, kad gautų kuo daugiau, nusipirktų kuo brangesnius daiktus ir gyventų puikiai. Vis didėja skaičius tų, kurie skundžiasi, jog dirba ten, kur nenori, daro tai, kas jiems visiškai nepatinka…

„Ko tu nori? Kas iš tiesų trokšti? Koks gyvenimas tau patiktų? Dažnai kalbuosi ir patariu studentams, kurie to klausia. Jie ateina ir sako: „Aš tuoj baigsiu studijas ir neįsivaizduoju, ką noriu daryti?“ Aš visada jų klausiu to paties dalyko – ką tau patiktų daryti, jeigu pinigai nebūtų pagrindinis gyvenimo tikslas? Kokiu būdu tu iš tiesų mėgautumeisi savo gyvenimu? Tiesiog nuostabu matyti mūsų edukacinės sistemos rezultatus, kai daugybė studentų sako – na, norėtume būti tapytojais, poetais, rašytojais, tačiau visi žino, kad tokiu būdu pinigų neužsidirbsi. Kiti sako, kad norėtų jodinėti arkliais – aš pasiūliau, mokykit kitus jodinėti jodinėjimo mokykloje.

Taigi ką tu nori daryti? Kai pagaliau imiesi ko nors ir esi tikras, kad tikrai to nori – aš tiesiog sakau „Daryk tai!“. Pamiršk pinigus. Nes jeigu tu sakai, kad pinigai yra svarbiausias dalykas, tu praleisi savo gyvenimą leisdamas savo laiką veltui. Tu darysi dalykus, kurių tu nemėgsti, vietoj mėgavimosi gyvenimu, tu toliau darysi tai, ko nenori. O tai tiesiog kvaila! Geriau trumpas gyvenimas, kupinas mėgiamos veiklos, negu ilgas, praleistas siaubingai. Šiaip ar taip, jeigu tau patinka, ką darai ir nesvarbu kas tai yra, tu iš tiesų gali tapti profesionalu šioje srityje. Vienintelis būdas tapti profesionalu – daryti tai, ką tu tikrai tai mėgsti. Ir tada tu tapsi geriausiu!

Nereiktų jaudintis – juk kiekvienas kuo nors domisi, tai, kuo tu domiesi – anksčiau ar vėliau tai suprasi. Tačiau absoliučiai kvaila atiduoti savo brangų laiką, darant tai, ko nemėgsti vietoj to, kad eitum ir darytum tai kas tau patinka, kitus mokytum to ir svarbiausia – išmokytum savo vaikus taip žiūrėti į gyvenimą! Tai, kaip mes mokome savo vaikus, kaip juos auklėjame – vis tai tiesus kelias į nelaimingo žmogaus gyvenimą! Vietoj to, kad jie galėtų pažinti save ir mėgautis gyvenimu, jie tampa nelaimingais žmonėmis ir taip pat auklėja savo vaikus – daryti tai, ko jie nenori. Taigi taip niekas niekada nepasikeis! Svarbiausia apmąstyti esminį gyvenimo klausimą – „Ko aš noriu?“

Tu visada ieškojai kažko. To, kas yra tavo dalis. To, kas tave verčia būti geresniu žmogumi, tokiu, kokiu tu nori būti. Ką kiti mato kaip svarbiausius dalykus, ką kiti pripažįsta didingiausiu? Tu pradedi kažką keisto arba naujo ir tai tampa reikšminga. Tai kažkas papildoma, dėl ko tu nemiegi naktimis, kai tu leidi laiką prie ko nors, kai visi aplinkui miega. Tu svajoji. Tu įsivaizduoji. Tu sukuri viziją, kaip tavo gyvenimas galėtų atrodyti.

O jeigu tu būtum gimęs dėl svarbesnės priežasties? Juk turi būti kažkas svarbesnio… Tavo poreikiai labai svarbūs. Tu buvai apdovanotas ir aistringas – kokia viso to prasmė ir ką su visu tuo tu gali sukurti? Dabar, ką tu darytum su tuo, kas tau padovanota? Ar pradėtum judėti, ar prisiimtum atsakomybę, ar sektum paskui tai visą savo gyvenimą? Tam, kad įvykdytum, įsipareigotum, pamirštum visas baimes, nelaimes ir išliktum stiprus, kad augtum ir tobulėtum, kad taptum tuo, dėl ko buvai sukurtas. Tu esu pakankamai gabus tam, kad padarytum tai.