Išbandyk svajonių metodiką!

„Nauji metai – nauji ratai“, – sako žmonės. Kodėl likus mėnesiui iki Didžiosios šventės kalbu apie 2017-uosius? Dėl dviejų priežasčių! Pirma – tomis dienomis mūsų galvose stipriausiu pajėgumu įsijungia trumpalaikių tikslų  kūrimo varikliai. Antra – noriu Jums pasiūlyti būdą, kaip šiuos tikslus padaryti ilgalaikiais.

TIKSLAS. Įprastas ritualas – užrašyti tikslus ant popieriaus ir „pasiryžti“ juos įgyvendinti per ką tik prasidėjusius metus. Laiko – marios, noro – daug, o motyvacijos – kelioms savaitėms tikrai užteks! Žiū, vasario mėnesį nei tikslų, nei pastangų juos prisiminti – kodėl? Manau, kad skubos tvarka prišokę užrašyti tikslus, jų tiesiog neapgalvojame, neįsijaučiame į tai, kaip būtų, jeigu būtų. Šitaip automatiškai sumažėja tikslo vertė, o noras tai įgyvendinti – tik išpūstas burbulas. Būtent todėl nepajaučiame pergalės skonio, kurio trokštame tą vieną ar kelias dienas per metus.

SVAJONĖ. Ar suaugęs žmogus svajoja? Ar Tu svajoji? Retai? Ak, kaip pažįstama! Svajonės reikalauja daugiau laiko negu tikslo užrašymas ant popieriaus. Įsivaizduoti kiekvieną įvykio detalę, savo ir aplinkinių būseną, žodžius – tai gali atimti valandų valandas! Tačiau egzistuoja paprasta gyvenimo taisyklė – kuo išsamiau svajoji, kuo tiksliau apibrėži norą, tuo didesnė tikimybė, kad tai taps realybe. Netikit? Pasižiūrėkite, kaip greitai puolame galvoti apie blogus ir labai blogus dalykus, nelaimes ir, nespėjus nei mirktelėti, visa tai įvyksta. Sakoma, kad mintys kuria mūsų realybę, taigi, remiantis logika, jeigu nuolat galvosime apie gerus dalykus, būtent tai ir nutiks, todėl siūlau išbandyti svajonių metodiką tikslams pasiekti.

svajones-galvoje

UŽRAŠYK SVAJONES. Taisyklės ir reikmenys: jokių rėmų ir tik patogiausios rašymo priemonės. Vienam tai – telefonas, kitam – sąsiuvinis ir rašiklis, trečiam – kompiuteris. Just choose it on your own! Kelis kartus per savaitę arba kiekvieną dieną skirkite iki 10 minučių svajonių užrašymui ir jų detalizavimui. Kad būtų lengviau, galite aprašyti savo svajonių gyvenimą po penkerių arba dešimties metų.

Kur dėti šiuos tekstus? Čia ir prasideda įdomiausia dalis! Gruodžio 31-ąją viską perskaitykite ir išanalizuokite. Tikrai bus tokių dalykų, kurie kartosis kiekviename tekste, vadinasi, jie yra svarbiausi. Taigi lieka vienintelis klausimas – jeigu nuolat apie tai svajojate, kodėl to nepavertus tikslais ir per ateinančius metus nenuvertus kalnų, kad tai taptų realybe? Po svajonių gruodžio tam tikrai esate pasiruošę, nes:

– Tikslo vizija – CHECK,
– detalės – CHECK,
– motyvacija – CHECK,
o pirmas žingsnis – čia ir dabar. Juk visą gruodį apie tai svajojote, tad LABAI tikėtina, kad padaryti patį mažiausią darbelį norėsite tuoj pat. Na, o jeigu vis dar laužotės ir guodžiate save mintimi apie išganingąjį rytojų, tai tikiu, kad rasite valios savyje ir vis tiek TAI padarysite, NES Naujus metus norisi pasitikti su įkvėpimu, o ne nudurtomis akimis žemyn!

SVAJOKIME IR KURKIME TIKSLUS. Juk gruodžio mėnuo – pilnas stebuklų, tad lašelis laiko asmeninėms svajonėms tikrai nepakenks!

svajok