Al Pacino įkvepianti kalba

Kiek kartų tau teko stovėti ant pergalės krašto? Jus skirianti riba – mažytė, o jaudulys, azartas ir ekstremalios mintys užvaldė tave… Juk žinai, kad šis paskutinis žingsnis – jis lems viską. Laikrodis ant riešo skaičiuoja paskutines sekundes – tu privalai pradėti!

„Nesu tikras, ką turėčiau pasakyti. Liko trys minutės iki didžiausios profesionalios dvikovos mūsų gyvenime. Viskas šiandien paaiškės. Dabar mes laikysimės kaip komanda arba subyrėsime. Žingsnelis po žingsnelio, rungtynės po rungtynių, kol atsidūrėme čia. Dabar esame pragare, mielieji. Patikėkit manimi. Ir mes galime likti čia, leisti baimei užvaldyti mus arba galime kautis savais būdais ir taip išsikovoti vietą po saule. Mes galime išlipti iš šio pragaro. Vienu nedideliu žingsniu.

Aš negaliu to padaryti už jus. Esu per senas. Apsižvalgau, matau šiuos jaunus veidus, ir susimąstau… Turių omenyje, aš padariau visas įmanomas klaidas, kurias daro vidutinio amžiaus vyrai. Iššvaisčiau savo pinigus, tikite tuo ar ne. Aš išvijau iš savo gyvenimo visus tuos, kurie kada nors mane mylėjo, paskutiniu metu net negaliu žiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje. Supraskite, kai pasensti, kai kurie dalykai dingsta iš tavo gyvenimo. Tai dalis gyvenimo. Tačiau tik tada tu suvoki, kad prarandi tau svarbius dalykus. Tu suvoki, kad gyvenimas tai žingsnelių žaidimas. Taip pat ir futbolas. Todėl tiek bet kuriame kitame žaidime, gyvenime ar futbole, riba iki klaidos tokia maža. Noriu pasakyti… Pusė žingsnio per vėlai arba per anksti ir tu to nepadarai. Pusė sekundės per lėtai ar per greit, to nepagauni kamuolio. Šie mums reikalingi nedideli žingsneliai yra visur ir visada aplink mus. Jų yra kiekvienoje žaidimo pertraukoje, kiekvienoje minutėje, kiekvienoje sekundėje. Šioje komandoje mes kovojame už šiuos žingsnelius. Šioje komandoje mes suplėšysime save ir mus supančius aplinkinius į gabalus dėl šio žingsnio. Mes drąskysimės nagais dėl šio žingsnio. Todėl kad žinome, jog sudėję visus šiuos žingsnius į krūvą, nebus jokio skirtumo tarp laimėjimo ir pralaimėjimo. Tarp gyvenimo ir mirties! Sakau jums – bet kokioje kovoje yra nors vienas žaidėjas, kuris padarys viską, kad padėtų šį žingsnį. Aš žinau, jeigu dar gyvensiu, tai todėl, kad aš vis dar noriu kautis ir mirti dėl šio žingsnio. Todėl kad tai suteikia prasmę gyventi! 6 žingsniai prieš jus…

Aš negaliu padaryti stebuklo. Pažiūrėkite vienas į kitą, pažvelkite į akis. Manau, kad dabar matote kolegą, kuris dės šį žinsgnelį kartu su tavimi. Tu matai kolegą, kuris paaukos ir atiduos visą save šiai komandai, nes žino, kad kai jis tai padarys, tu darysi lygiai tą patį.

Tai yra komanda, mielieji. Arba pakilsime, dabar, kaip komanda, arba mirsime, kaip individualistai. Tai futbolas, vyručiai. Tai viskas. Taigi, ką darysite?“

Al Pacino, Any Given Sunday.