14 ĮKVEPIANČIŲ LI JAKOKOS SENTENCIJŲ APIE LYDERYSTĘ

Li Jakoka (Lee Iacocca) – žmogus legenda. Galbūt lietuviai mažiau girdėję apie šią asmenybę, tačiau amerikiečiai šį vyruką puikiai pažįsta! Jo mintys ir citatos apie gyvenimą, verslą, lyderystę įkvepia ir priverčia susimąstyti. Pristatome jums 14 geriausių sentencijų apie lyderystę iš Li Jakokos knygos „Kur dingo visi lyderiai?“.

Li Jakoka – kas jis?

Li Jakoka – emigrantų italų sūnus, gimęs JAV 1924 m. Jo gyvenimo istorija palydėta ne vienu iššūkiu, kuriuos jis įveikė, o vėliau apie visa tai papasakojo net keliose knygose. Labiausiai šis žmogus žinomas kaip vienas geriausių visų laikų automobilių pramonės vadovų. Jis dirbo tokiose įmonėse kaip „Ford“ ir „Chrysler“, tapo žmogumi, kuris pasirūpino amerikiečių Laisvės statulos atnaujinimu ir įkūrė fondą savo vardu, kurio pagrindinis tikslas – išrasti vaistus, skirtus diabetui gydyti. Visa tai – tik keli pliki faktai, apibūdinantys šio lyderio gyvenimą. Li Jakoka yra tas žmogus, kuris pasaulį užkrėtė „Ford Mustang“ manija ir sukūrė miniveną. Atėjęs dirbti į vieną didžiausių JAV automobilių pramonės įmonių „Chrysler“, šis lyderis ją pastatė vėl ant kojų ir, kai reikėjo susiveržti pilvus, pats dirbo už vieną dolerį per metus (o tai jis tikrai sau galėjo leisti). Nors daugybę metų Li Jakoka sukosi komerciniame versle, galiausiai jis nusprendė grąžinti duoklę visuomenei ir skyrė tiek savo laiką, tiek lėšas vaistų nuo diabeto išradimui (tokios veiklos imtis jį labiausiai paskatino pirmosios žmonos mirtis nuo I tipo cukrinio diabeto).

Li Jakoka – amerikiečių legenda, kuris tiesmukai bendravo su daugeliu ir savo gyvenime bendravo su tokiais žmonėmis kaip Fidelis Kastras, Bobas Houpas, Bilas Klintonas, Ronaldas Reiganas, Džonas Keris etc. Tai asmenybė, kuri ėjo lyderio keliu ir nesibodi pasidalyti savo sukaupta išmintimi!

14 Li Jakokos sentencijų apie lyderystę

Lyderiavimas – tai permainų valdymas, ir nesvarbu, kam vadovaujate – kompanijai ar valstybei. Padėtis keičiasi ir reikia būti kūrybiškam, reikia prisitaikyti.

 

Lyderiais tampama, o ne gimstama.

 

Tikras lyderis visada stengiasi įkvėpti.

 

Lyderis turi žinoti, kas yra tikri jo draugai. Tai ne visada tie, kurie su viskuo sutinka ir aklai seka jumis. Su tikru draugu reikia elgtis kaip su lygiu. Su juo reikia dalytis ir džiaugsmais, ir vargais. Reikalinga abipusė pagarba. Jei jūsų draugas užima principinę poziciją, priešingą jūsiškei, jums tai nepatiks, bet neturite jo plūsti už tai.

 

Jei esate laisvojo pasaulio lyderis, jūsų idėjos turi būti galingesnės už jūsų ginklus.

 

Taigi noriu pasakyti, kad žmonės yra žmonės. Net patys galingiausi turi jausmų ir išdidumo. Kaip ir visi kiti, jie bus dėkingi už paplekšnojimą per petį ar pagalbą gelbstint savo reputaciją, kai bus padarę kokią nors klaidą. Iš esmės būti lyderiu mūsų pasaulyje reiškia mokėjimą įgyti draugų ir paveikti žmones, įkvėpti jiems vilties.

 

Lyderio pareiga priiminėti sunkius sprendimus.

 

Dabar lyderiavimas reiškia ne tik ištiesti ranką, bet ir įsiklausyti, gerbti kitų šalių kultūras ir įžvalgas. Globalizacijos idėja priimama su dideliu entuziazmu, bet realybė tokia, kad žmonės linkę ir toliau lindėti savo kampeliuose.

 

Lyderiai ne tik priima dalykus tokius, kokie jie yra iš tikrųjų. Jie užduoda sunkius klausimus.

 

Tikras lyderiavimas visada pakylėja širdis. Ir, be abejo, mums visada patinka matyti, kad laimi geri žmonės.

 

Geras lyderis visada siekia, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi asmeniškai įsitraukęs į kompanijos atgaivinimo procesą.

 

Visi turime ugdyti savyje lyderių savybes ir siekti, kad jų turėtų ir mūsų vaikai. Tos savybės – tai atsakomybės jausmas, atskaitomybė, drausmė, bendrumo dvasia.

 

Kadangi lyderiu ne gimstama, reikia, kad kas nors išmokytų jus, kaip lyderis turėtų vaikščioti, kalbėti, ir apskritai kaip būti.

 

Tai ir yra tikrasis lyderiavimas – nuspręsti, kad jūsų gyvenimo tikslas ne uždirbti daug pinigų, o būti kažko didesnio dalimi. Rimtai galvoti apie dalies to, ką įgijote, grąžinimą visuomenei.

Susiję straipsniai

Rekomenduojame