12 pokyčio išraiškų (XI dalis)

„Žmogus, jau tūkstantį kartų įrodė, kad jis gali būti toks, koks nori būti“.

Maksimas Gorkis

Įkvepiančios citatos, mintys, sentencijos gali praskaidrinti dieną ir priversti susimąstyti apie gyvenimą. Įdomūs ir gražūs meno darbai – tai ne tik malonumas akiai, bet ir priežastis pabandyti įžvelgti, ką norėjo šiuo darbu pasakyti autorius. Projekto metu „12 pokyčio išraiškų“ architektė, menininkė Odeta Sobutaitė sujungia du dalykus į vieną – skaitmeninę tapybą ir žymių rašytojų, filosofų ir visuomenininkų mintis į meno kūrinius apie pokyčius gyvenime. Tai vienuoliktas O. Sobutaitės darbas, nupieštas pagal Maksimo Gorkio sentenciją: „„Žmogus, jau tūkstantį kartų įrodė, kad jis gali būti toks, koks nori būti“.

„Sunku patikėti, kad tai jau priešpaskutinis mano darbas. Kiekviename piešinyje stengiausi įnešti optimizmo gaidelę, raginau nevaržyti ir neprisirišti prie dabartinio savęs ir keistis, jei tik yra tam noras. Manau, kad kiekvienas pokytis daro žmogų stipresnį ir išmintingesnį. Taip pat pritariu aukščiau paminėtai  sentencijai, kad žmogus jau ne kartą parodė, kad gali keistis ir tapti, jei ne tobulu savimi, bet bent jau arčiau savo trokštamos tobulybės.

Piešinyje pavaizdavau akį su joje atsispindinčiais siluetais, simbolizuojančiais to pačio žmogaus praeitį tais momentais, kai jis nusprendė kažką savyje pakeisti. Akys – tai žmogaus sielos veidrodis, o siela ir susideda iš praeities – to, koks žmogus buvo anksčiau, su kokias džiaugsmais ar sunkumais susidūrė ir kaip sugebėjo juos įveikti ir viso to rezultatas – savęs keitimas. Tikiu, kad gerai įsižiūrėjus į žmogaus akis, galima pamatyti, kokį kelią jis nuėjo tam, kad taptų tuo, kuo nori būti“, – sako Odeta Sobutaitė.

Dešimtasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (X dalis)