12 pokyčio išraiškų (VII dalis)

„Baisiausias netikėjimas yra netikėjimas savimi“.

Tomas Karlailis

Įkvepiančios citatos, mintys, sentencijos gali praskaidrinti dieną ir priversti susimąstyti apie gyvenimą. Įdomūs ir gražūs meno darbai – tai ne tik malonumas akiai, bet ir priežastis pabandyti įžvelgti, ką norėjo šiuo darbu pasakyti autorius. Projekto metu „12 pokyčio išraiškų“ architektė, menininkė Odeta Sobutaitė sujungia du dalykus į vieną – skaitmeninę tapybą ir žymių rašytojų, filosofų ir visuomenininkų mintis į meno kūrinius apie pokyčius gyvenime. Tai septintasis O. Sobutaitės darbas, nupieštas pagal nupieštas pagal Tomo Karlailio sentenciją: „Baisiausias netikėjimas yra netikėjimas savimi“.

„Tai jau septintasis mano darbas – teko įsigilinti į nemažai įvairių aspektų, susijusių su pokyčiais.  Kol kas didžiausia problema susijusi su šia tema, kurią pastebėjau, yra baimė keistis, pakeisti aplinką ir pan. Ta baimė glūdi pačiame žmoguje. Kodėl ir iš kur ji atsiranda, yra labai daug priežasčių, tačiau ne vienas pritars, kad viena iš jų – tai netikėjimas savimi.

Sunku būtų rasti žmogų, kuris bent kartą gyvenime nebūtų sau pasakęs: ne, aš to tikrai nesugebėsiu padaryti. Džiugu, jei tai nutiko tik kartą ar du. Reikia turėti daug pasitikėjimo savimi ir nebijoti naujų iššūkių gyvenime, kad  galėtum priimti bet kokį gyvenimo mestą iššūkį. To ir noriu visiems palinkėti – nebijoti ir nenuvertinti savęs. Juk galiausiai kiekviena pamoka gyvenime, nesvarbu gera ji ar skaudi, mus išmokina kažko vertingo“, – apie darbą rašo O. Sobutaitė.

Šeštasis ciklo piešinys: 12 pokyčio išraiškų (VI dalis)